ЦЕНТР ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЧОРНОМОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


remember me

 

АНТИБУЛІНГ

 

Протидія булінгу

 

Як безпечно повідомити про булінг у школі?

 

 Булінг – це форма небажаної або образливої поведінки, яка виявляється в систематичному приниженні, агресії або спробах завдати шкоди іншій людині. Булінг у школі може призвести до довготривалих наслідків, таких як психологічні проблеми, фізичні травми, соціальна ізоляція та негативний вплив на загальне самопочуття та якість життя.
Найчастіше діти бояться розповісти про проблеми через страх осуду чи погіршення ситуації. Міністерство освіти і науки впровадило опцію швидкого повідомлення про випадки булінгу.
Відтепер про булінг можна повідомити онлайн, зробивши лише декілька простих кроків:
1.Заходь на сайт АІКОМ та натискай кнопку «Повідомити про булінг»

 

2. Реєструйся або ввійди в уже наявний акаунт.

 

3. Заповнюй коротку анкету. Заяву можна подати анонімно чи зазначити свої дані.

 

4. Натискай кнопку «Продовжити» та підтверджуй заяву.

 

5. Ознайомся з рекомендаціями щодо того, як реагувати на булінг.

 

___________________________________________________________________________________

 

 

 

 

 

 

ЗА БУЛІНГ СТАВИТИМУТЬ НА ПРОФІЛАКТИЧНИЙ ОБЛІК - Громадська організація "ПРАВО"  Булінг — це агресивна та вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним тиском. Дитину систематично дражнять образливим для неї чином, навмисно не приймають у колектив, залякують, шантажують або навіть б'ють.

 

Корисні контакти

 

  • Національна дитяча гаряча лінія - 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів), 0800500225 або 722 (безкоштовно для дзвінків з мобільного та стаціонарного телефонів)
  • Національна "гаряча лінія" з протидії домашнього насильству, торгівлі і гендерної дискримінаціїї -  0800500335 або 386 (для дзвінків з мобільного телефону)
  • Уповноважений Президента України з прав дитини Кулеба Микола Миколайович, адреса: м. Київ, вул. Банкова, 11. тел. 044-255733, факс 044-2556645
  • Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, директор Лончак Олександр Анатолійович, адреса: 65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83, пов. 13, тел. 048-7228780
  • Уповноважені підрозділи органів Національної поліції, адреса: 68003, м. Чорноморськ, вул. Хантадзе, 15, тел. (04868) 6-21-28
  • Відділ освіти Чорноморської міської ради, заступник начальника Чегаринська Ксенія Іванівна, адреса: 68003, м. Чорноморськ, вул. Хантадзе, 8а, тел. (04868) 2-55-87
  • Служба у справах дітей Чорноморської міської ради, начальник служби - Гудкова Лілія Юріївна, адреса: 68003, м. Чорноморськ, вул. проспект Миру, 33, тел. (04868) 5-20-28, (04868) 6-53-45, т/ф (04868) 4-15-36
  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини -  0-800-50-17-20

  

ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ 

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу  (цькуванню) 

 

                      Процедура подання (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу(цькування)   

1. Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інфцію від інших осіб.                                                     

2. На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування). 3.   Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.                                                  

4. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.                                                                                                               

5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.                                                                                

 Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

 

1. Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.                       

2. Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.   

3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор ліцею повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.                     

4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________

20 грудня 2021

 

ЗУСТРІЧ З ПРАКТИЧНИМ ПСИХОЛОГОМ

 

20 грудня 2021 року у рамках педради  відбулась зустріч з практичним психологом центру Мошнягою Людмилою Анатоліївною де була висвітлена тема Булінгу. Під час бесіди педагогічний колектив центру мав змогу дізнатись щож таке булінги, як правильно себе вести під час такої ситуації та на що треба звертати увагу.